Zavřít reklamu

K létu patří kromě horkého počasí také občasné bouřky. Jejich výskyt je vhodné sledovat a mapovat z mnoha důvodů, hlavní jsou ale ty bezpečnostní. Představujeme vám pět aplikací, které vám sledování bouřek na mobilu usnadní.

Yr

Yr (yr.no) je dlouhodobě velmi populární a ceněná aplikace pro sledování počasí, jeho výkyvů i výskytu jevů, jako jsou bouřky. S její pomocí můžete sledovat počasí ve vaší lokalitě i kdekoliv jinde, můžete si zobrazit mapy srážek a bouřek, nebo sledovat dlouhodobé trendy v přehledných grafech.

Stažení v Google Play

Blitzortung Lightning Monitor

Aplikace Blitzortung Lightning Monitor slouží primárně ke sledování blesků jako takových. V rozhraní jednoduché mapy můžete sledovat výskyt blesků prakticky kdekoliv na světě v reálném čase. Aplikace nabízí možnosti přizpůsobení, podrobné informace o bouřkách a spoustu dalšího.

Stažení v Google Play

Windy.com

Aplikace Windy.com patří mezi velmi populární nástroje pro sledování počasí. Nabízí opravdu podrobné a přehledné mapy s radarovými snímky, na kterých můžete kromě jiného sledovat také postup a vývoj oblačnosti, srážek a bouřek, a to v reálném čase. Aplikace využívá pro předpověď hned několik různých modelů a nabízí desítky map.

Stažení v Google Play

Ventusky

Aplikace Ventusky vám výborně poslouží při sledování počasí včetně výskytu bouřek. Nabízí přehledné radarové mapy, spolehlivou a podrobnou předpověď vývoje počasí v blízkých dnech i hodinách, ale také možnost sledování dlouhodobého vývoje a specifických přehledů.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.