Zavřít reklamu

Už nějakou tu dobu slýcháme zvěsti, že Samsung pracuje na cenově dostupnějším skládacím smartphonu. Tento „Galaxy Fold Lite“, jak by jej dříve sama společnost určitě označila, by měl mít stejnou podobu jako vlajková loď řady Galaxy Z Flip nebo Z Fold, stát ale bude podstatně méně. 

Z vlastní hlavy to nemáme, ale leaker @chunvn8888, který si na Twitteru rád popouští uzdu své fantazii, uvedl příspěvek, že právě společnost Samsung hodlá v roce 2024 nebo 2025 uvést na trh skládací telefon spadající do řady Galaxy A. Žádné další informace přítomny nejsou, což samozřejmě podkopává věrohodnost takové zprávy.

Zařízení Galaxy A spadají do střední třídy, a to svou výbavou i cenou. Společnost do ní sice přejímá mnohé vymoženosti vlajkových řad, a to zejména v oblasti fotoaparátů a displejů, ale že by v tak krátkém čase přejala i tak složitý form factor, jakým je ohebný mechanizmus, je spíše nepravděpodobné. Právě zařízení Galaxy Z jsou drahá kvůli tomuto mechanizmu a displeji, ne tak s ohledem na zbývající výbavu, na které jsou spíše kráceny (zejména u fotoaparátů).

Příliš bláhové přání

Skládací telefon řady Galaxy A by také bral mnohé pozornosti řadě Galaxy Z, takže s ohledem na prodeje by to bylo také kontraproduktivní. Pokud by byla cena takového zařízení nastavena hodně vysoko, pořád by se měla pohybovat do 15 tisíc Kč. Není samozřejmě vyloučeno, že se jednou i tato konstrukce do nižší třídy podívá, rok 2024 je ale příliš blízko na to, aby tomu bylo už v něm.

Místo tohoto možná bláhového přání spíše vyhlížejme letošní srpen, kdy si pro nás Samsung chystá nové generace svých ohebných zařízení. Ta další od jiných výrobců by pak mohla přicházet během podzimu. Doufejme, že se bude portfolio postupně rozrůstat, a to i na mimočínské trhy. Konkurence je v tomto ohledu nesmírně důležitá a zatím je bohužel příliš malá. Pořád také čekáme, kdy do tohoto rozjetého vlaku naskočí Apple, aby značně zamával rozdanými kartami.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.