Zavřít reklamu

Webová verze Gmailu již dlouho zaznamenává, kolik místa uživatel používá. Tento údaj se zobrazuje ve spodní části stránky. Nyní je ukazatel využití úložiště dostupný i pro mobilní verzi populárního e-mailového klienta. Uživatelé zařízení s Androidem a iOS tak již nebudou muset kvůli správě úložiště otevírat další aplikaci či stránku o využití místa v účtu Googlu.

Ukazatel využití úložiště se v mobilní verzi Gmailu zobrazuje pod možností Spravovat účet Google a nad seznamem dalších účtů. Na příslušnou obrazovku se dostanete klepnutím na profilový obrázek či ikonu v pravém horním rohu. K rychlé kontrole úložiště předtím sloužila právě tato možnost.

Ukazatel zahrnuje symbol cloudu se čtyřmi barvami Googlu vlevo, procento úložiště, které využíváte, a množství místa, jež jste si předplatili. V případě extrémního využití je ale vše jen červené. Klepnutím na ukazatel se dostanete na stránku „Správa úložiště Google One“, která uvádí váš aktuální předplatitelský plán a ukazuje využití úložiště u Fotek Google, Gmailu, Disku Google a dalších aplikací. Na této obrazovce si lze také koupit další úložiště či vyčistit to stávající.

Je možné, že tento užitečný ukazatel se v budoucnu dostane do nabídek účtů v jiných aplikacích Googlu. Smysl by jistě dával v Dokumentech Google, Tabulkách Google nebo Prezentacích Google. Již nějakou dobu je dostupný ve Fotkách Google.

Související články

Dnes nejčtenější

.