Zavřít reklamu

E-mailový klient Gmail od Googlu je populární napříč platformami. Jeho historie je také poměrně bohatá, protože vznikl už v roce 2004. Od té doby se ale hodně změnil, a to zejména s ohledem na přidávání různých užitečných funkcí. Proto zde najdete 5 tipů a triků pro Gmail na Android, které jistě při jeho používání využijete. 

Změna zobrazení 

Někdo chce na displeji svého zařízení vidět více, jiný méně. Samozřejmě záleží i kvalitě displeje ve vašem zařízení, tedy jeho velikosti a rozlišení. Na výběr máte ze tří variant hustoty seznamu, díky kterým si každý vyberte tu, která mu nejvíce vyhovuje. V Gmailu k tomu klikněte vlevo nahoře na nabídku tří linek a úplně dole zvolte Nastavení a následně Obecná nastavení. Zde už uvidíte nabídku Hustota seznamu konverzací. Po jejím výběru se vám ukážou volby, mezi kterými si jednoduše vyberte tu ideální.

Gesta 

Když už jste v Nastavení a Obecných nastaveních, zvolte ještě možnost Akce po přejetí prstem. Stejně jako v řadě jiných aplikací totiž i zde můžete provádět změny posunutím prstu přes položku. Právě tato nabídka pak nastaví, pro jaké gesto se má provést jaká akce. Je zde možnost určit si odsunutí doleva nebo doprava. Výběrem nabídky Změnit tak určíte, zda se po daném gestu má pošta archivovat, smazat, označit jako přečtená či nepřečtená, má se odložit, nebo přesunout do vámi vybrané složky.

Důvěrný režim 

Zprávy a přílohy v Gmailu můžete posílat v důvěrném režimu a chránit tak citlivé údaje před neoprávněným přístupem. V důvěrném režimu můžete u zpráv nastavit datum vypršení platnosti nebo kdykoli odvolat přístup. Příjemci důvěrné zprávy budou mít zablokovánu možnost zprávu přeposlat, zkopírovat, vytisknout nebo stáhnout (mohou ale udělat snímek obrazovky). Pro aktivaci důvěrného režimu začněte s psaním nového e-mailu, a vpravo nahoře zvolte ikonu tří teček. Zde uvidíte možnost Důvěrný režim, na kterou klepněte. Dále si můžete nastavit konec platnosti nebo jestli je nutné k otevření e-mailu heslo.

Správa e-mailů 

Pokud nejedete zero inbox, tedy smysl třídění pošty, ve kterém nemáte žádné nepřečtené zprávy, může se vám hodit hromadná správa e-mailů, a to zejména s ohledem na reklamní newslettery. Když na nějaké zprávě déle podržíte prst, tak se místo její ikony odesílatele u levé strany rozhraní zobrazí symbol odškrtnutí. Takto si můžete projít část inboxu, označit několik e-mailů, a pak s nimi najednou pracovat – smazat je, archivovat, přesunout atd.

Přepínání mezi účty 

Pokud využíváte více e-mailových účtů, tak je v rámci aplikace můžete mít samozřejmě přidány všechny. Stačí k tomu klepnout vpravo nahoře na vaší profilovou fotografii a zvolit nabídku Přidat další účet. Nicméně jak se mezi nimi ideálně přepínat, aby se vám zobrazoval obsah jen z toho daného? Velice jednoduše – stačí když po své profilové fotografii přejedete prstem nahoru nebo dolů.

Gmail v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.