Zavřít reklamu

Začátkem letošního roku byli všichni uživatelé kancelářského balíčku Google Workspace přesunuti do komunikační služby Google Chat. Nyní americký technologický obr oznámil, že v říjnu přestanou fungovat klasické Hangouts a načrtl také plány přechodu na Chat.Google dává již od roku 2019 najevo, že klasické Hangouts budou nahrazeny službou Google Chat. Jako první do služby přesunul podnikové zákazníky. Tento proces trval poměrně dlouhou dobu a byl ukončen teprve v posledních týdnech.

Nyní společnost obrací pozornost na bezplatné, osobní účty, které mají stále přístup ke klasickým Hangouts. Od pondělka se uživatelům staré mobilní aplikace Hangouts zobrazuje výzva, aby používali Chat v aplikaci Gmail nebo v samostatných klientech služby (pro Android a iOS). Po obdržení zprávy „It’s time for Chat in Gmail“ („Je čas na Chat v Gmailu“) přestane aplikace fungovat. Google říká, že „konverzace jsou automaticky migrovány“ pro většinu uživatelů, nicméně jedním dechem dodává, že „některé konverzace či jejich části se z Hangouts na Chat automaticky nepřesunou“ s tím, že dotčeným uživatelům kolem září pošle e-mail s více informacemi.

V červenci budou ti, kteří používají klasické Hangouts prostřednictvím postranního panelu webového Gmailu „upgradování na Chat v Gmailu“. Lidé budou stále moci používat klienta hangouts.google.com, dokud nepřestane fungovat klasická verze, přičemž dostupnost je plánována minimálně do října letošního roku. Než k tomu dojde, uživatelé dostanou v měsíčním předstihu upozornění a budou přesměrováni na chat.google.com.

Související články

Dnes nejčtenější

.