Zavřít reklamu

Dvě věci zaznamenaly během koronavirové pandemie prudký růst: Chromebooky a Zoom. Nyní ale Google oznámil, že Zoom pro Chromebooky v srpnu zavře.

Aplikace byla dostupná několik let a poskytovala jednoduchý přístup k „zoomovským“ schůzkám, ovšem bez dalších funkcí. Pokud jde o většinu z nich, byla aplikace silně omezena a již nějakou dobu pro ni nebyla vydána žádná aktualizace.

 

Důvodem, proč aplikace končí, je to, že je postavena na zastaralé technologii. Jedná se totiž o „tradiční“ aplikaci pro Chrome, která již několik let není relevantní. V této souvislosti připomeňme, že Google v srpnu roku 2020 oznámil, že postupně ukončí aplikace pro Chrome na všech platformách. Pro Windows, Mac a Linux podpora skončila přesně před rokem. Od tohoto měsíce Google ukončuje podporu těchto aplikací i pro systém Chrome OS.

Jako náhradu mohou uživatelé Chromebooků použít aplikaci Zoom for Chrome – PWA (PWA je zkratkou pro Progressive Web App), která byla spuštěna v loňském roce. Jde o lépe vybavenou verzi původního titulu, který funguje podobně jako verze pro Windows a macOS. Má známé uživatelské rozhraní a nabízí pokročilé funkce včetně rozostření pozadí.

Související články

Dnes nejčtenější

.