Zavřít reklamu

MP3 přehrávače se staly poněkud zastaralými, nebo přinejmenším jsou to produkty už určené pro menší okruh uživatelů. Dokonce i společnost Apple na začátku letošního roku ukončila svůj iPod touch, protože primárním zařízením pro poslech hudby se stal chytrý telefon. Toho si je dobře vědoma i společnost Samsung, která do svých smartphonů s uživatelským rozhraním One UI přidala několik chytrých funkcí souvisejících se zvukem, jako je třeba Monitor hlasitosti. 

Jak už sám název funkce napovídá, tak tento nástroj sleduje vaše zvyky při poslechu hudby a úroveň hlasitosti a poskytuje denní a týdenní rozpis a také varování. Cílem je chránit vaše uši, protože dlouhodobý poslech hudby při vysoké hlasitosti může mít negativní vliv na váš sluch.

Jak zapnout Monitor hlasitosti 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Vyberte Digitální pohoda a rodičovská kontrola. 
  • Pokud se vám zobrazí možnosti přechodu do digitální pohody nebo rodičovské kontroly, vyberte první zmíněné. 
  • Sjeďte níže a klepněte na Monitor hlasitosti. 
  • Vpravo nahoře vyberte nabídku tří teček. 
  • Zvolte možnost Použít monitor hlasitosti. 
  • Povolte možnosti Zapnuto a Upozornění na ochranu sluchu. 

Funkce Monitor hlasitosti nabízí denní a týdenní rozpis úrovní hlasitosti, které jste použili při poslechu hudby. V denním zobrazení můžete klepnutím na jednotlivé sloupce grafu získat podrobnější informace o úrovních zvuku a době, kterou jste během dne strávili poslechem hudby při uvedené hlasitosti. 

Klepnutím na tlačítko „i“ v pravém horním rohu můžete získat informace o ochraně sluchu a doporučení od Světové zdravotnické organizace týkající se hlasitosti. Opakované vystavení zvukům nad 80 dB může totiž poškodit váš sluch, a proto zde máte popsány hladiny hlasitosti a časy, po jakou dobu je „bezpečné“ se jim vystavit. Zvuky pod 70 dB jsou pak považovány za bezpečné bez ohledu na dobu působení. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, je zde řečeno, že byste měli použít sluchátka Galaxy Buds nebo ta dodaná s telefonem.

Sluchátka Galaxy Buds koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.