Zavřít reklamu

Dvouřádkové hodiny v Androidu 12 jsou jedním z nejnápadnějších výrazů designového jazyka Googlu Material You. S ohledem na používání efektu hloubky v iOS 16 se nyní v éteru objevil koncept, který ukazuje, jak by mohla zamykací obrazovka s tímto efektem vypadat na Androidu.

Designér Philip Chang se inspiroval systémem iOS 16 a vytvořil koncept, který ukazuje, jak by mohla v budoucnu vypadat zamykací obrazovka Androidu. Efekt hloubky, který iOS 16 přináší, je aplikován tak, aby se hodiny přizpůsobily tomu, co je na obrázku na pozadí. Například žlutá „desítka“ se zobrazuje za skalními útvary a před „dvanáctkou“ nad ní poletují rackové. Za všimnutí také stojí, jak hodiny a minuty používají různé barvy.

Další příklady ukazují, jako by se čas objevil na druhé straně mostu, za vrcholem hory nebo proti vodopádu. Nutno říci, že hloubkový efekt na zamykací obrazovce vypadá opravdu „sexy“.

Designér Radek Bledowski mezitím na zamykací obrazovce vytvořil různé styly fontů, s nimiž hloubkový efekt vypadá také velmi dobře. Tento efekt iOS 16 jistě zpopularizuje, původně se však objevil v systému watchOS 8 s představením ciferníku Portréty. Doufejme, že se něčeho podobného dočkáme i na Androidu, i když to bude nejspíš až příští rok.

Související články

Dnes nejčtenější

.