Zavřít reklamu

Podle nové zprávy z Jižní Koreje má Samsung problém se zásobami zboží. Na skladě totiž v současnosti má přes 50 milionů smartphonů. Tyto telefony tu jen „sedí“ a čekají, až si je někdo koupí, protože podle všeho o ně není dostatečně velký zájem.

Jak uvádí web The Elec, velkou část těchto zařízení tvoří modely řady Galaxy A. To je poněkud zvláštní, protože právě tato řada patří ve smartphonovém portfoliu Samsungu k jedné z nejpopulárnějších. Korejský obr má podle webu letos v plánu dodat na globální trh 270 milionů smartphonů a 50 milionů představuje téměř pětinu tohoto množství. „Zdravá“ skladová čísla by měla být na úrovni 10 % či pod ní. Samsung má tedy evidentně problém s nedostatečnou poptávkou po těchto zařízeních.

Web poznamenal, že Samsung vyrobil začátkem roku zhruba 20 milionů smartphonů měsíčně, toto číslo však prý v květnu pokleslo na 10 milionů. To mohla být reakce na příliš velké množství kusů na skladě a malou poptávku. Nižší poptávka prý také společnost přiměla v dubnu a květnu snížit objednávky komponent od dodavatelů o 30–70 %. Poptávka po smartphonech je letos obecně nižší, než se očekávalo. Na vině jsou podle analytiků především covidové lockdowny v Číně, ruská invaze na Ukrajinu a zvýšená cena surovin.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.