Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung začátkem roku na veletrhu CES 2022 představil svůj zatím největší zakřivený monitor Odyssey Ark. Tehdy korejský obr uvedl, že do prodeje jej uvede ve druhé polovině roku. Nyní se v éteru objevila zpráva z Jižní Koreje, která tento časový rámec zpřesňuje.

Podle informací korejského webu ETNews citovaného serverem SamMobile bude monitor Odyssey Ark uveden na trh v srpnu. Odyssey Ark má úhlopříčku 55 palců, poměr stran 16:9 a poloměr zakřivení 1000 R. Je možné jej použít v režimech na šířku i na výšku a podporuje technologie jako FreeSync a G-Sync. Obrazovka, která používá technologii Quantum Dot Mini LED, se chlubí rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 165 Hz a odezvou 1 ms (šedá-šedá).

Kolik bude monitor stát, v tuto chvíli není známo, spekuluje se však o 2 500–3 000 dolarů (asi 58 700–70 400 Kč), což není úplná „lidovka“. Jasné není ani to, na jakých trzích bude dostupný, Evropu by však neměl minout.

Odyssey Ark je primárně určen pro herní trh. Pro profesionály a tvůrce obsahu Samsung před pár dny představil monitor ViewFinity S8, který je zatím dostupný jen v Jižní Koreji.

Herní monitory koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.