Zavřít reklamu

Od samotného představení nového chytrého displeje společnosti Samsung už je to nějaká doba. S jeho dostupností to ale nebyla žádná sláva, a proto se k nám na test dostal až teď. Podívejte se tedy na obsah balení, a to, jak Samsung Smart Monitor M8 prvně zapojit.

Vzhledem k velkým rozměrům monitoru je samozřejmě poměrně velká i sama krabice. Po jejím otevření na vás vykoukne první polystyrenová výstelka, po jejímž vyjmutí už se dostanete na samotný monitor obalený fólií. Po vyndání další výstelky se dostanete na konstrukci stojanu, kabely a manuály.

Stojan se skládá ze dvou částí, kdy je nutné je k sobě přišroubovat. Bez vlastního náčiní to tedy nepůjde, protože žádný šroubováček přibalený není. Jednotlivé části do sebe ideálně zapadnou a vy je pak jen sešroubujete. Stojan se následně do monitoru jednoduše zacvakne. Nejdříve zasunete horní patky a pak nohu k displeji přitlačíte. To je vše, je to jednoduché a rychlé, jen manipulace s monitorem je trochu neohrabaná, protože si jej člověk nechce hned umazat otisky prstů. Sklo totiž bohužel není kryto žádnou fólií. Tou je zakryta jen spodní barevná brada a hrany.

Povědomý design 

Co se vzhledu týče, nejde říci jinak, než že se zde Samsung jasně inspiroval 24“ iMacy Applu, i když zde před sebou máte rovných 32“. Škoda té brady. Nevypadá sice nijak rušivě, ale kdyby zde nebyla, displej by vypadal hladší. Je třeba zmínit, že zde nenajdete hliník. Celý monitor je plastový. Tloušťka 11,4 mm je poměrně zanedbatelná, a je tak o 0,1 mm tenčí jak zmíněný iMac. Na monitor ale přece jen koukáte zpředu a jeho hloubka nehraje přílišnou roli. Oproti iMacu je ale Smart Monitor M8 polohovatelný.

To konkrétně nejen v případě náklonu, který výrobce udává -2.0˚  až 15.0˚ , ale i v případě určení výšky (120,0 ± 5,0 mm). Když se výška mění relativně snadno prostým posunutím displeje nahoru a dolu, u naklánění je to poměrně oříšek. Nejde to nijak snadno a docela se můžete i bát nějakého poškození. Třeba je to o zvyku, který zatím nemáme, ale kloub je příliš tuhý na nějakou jednoduchou manipulaci.

Zapojení s omezením 

Adaptér do sítě je poměrně rozměrný a těžký. Stojan ale poskytuje prostup, skrze který jej zapojíte. Tím ostatně protáhnete i HDMI kabel, který je na druhé straně zakončený micro HDMI. Je docela škoda, že nemůžete použít běžný HDMI kabel a musíte mít tuto přibalenou verzi. Najdete zde ještě dva USB-C porty, ke kterým je ale poměrně špatný přístup, protože se nacházejí za stojanem. 3,5mm jack konektor byste hledali marně, monitor se spoléhá na rozhraní Bluetooth 4.2.

A pak je zde samozřejmě ještě přídavná kamera. Ta se skládá ze tří částí. První je samotný modul, druhou redukce USB-C na magnetický konektor podobný MagSafe počítačům Applu a třetí krytka kamery, kterou ji zakryjete a ta vás tak nemůže „potajnu“ sledovat. Stačí ji přiložit na místo a automaticky se díky magnetům ustaví.

V balení najdete ještě dálkové ovládání. Monitor totiž dokáže fungovat jako samostatná jednotka, takže je určen k jeho ovládání bez připojení k počítači. Tlačítko napájení se pak nachází vzadu uprostřed, protože je ale poměrně nízko, najdete jej jednodušeji než USB-C konektory.

Samsung Smart Monitor M8 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.