Zavřít reklamu

Potřebujete-li chránit svůj mobilní telefon, nabízí se k tomu dva způsoby. V prvním případě se jedná o kryt, který ale kryje jeho záda a boky, v tom druhém případě přichází na scénu sklo. To naopak zamezí poškození displeje. S tím od společnosti PanzerGlass, které jsme zkoušeli s telefonem Samsung Galaxy A33 5G, nemůžete šlápnout vedle. 

Společnost PanzerGlass je ve světě doplňků pro chytré telefony ověřená léty, takže vlastně není důvod zpochybňovat kvality jejích produktů. Je to dáno i obsahem balení, na kterém je vidět, že se výrobce opravdu snaží uspokojit své zákazníky. Proto v samotné krabičce najdete nejen sklo, ale i hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu.

Při každé aplikaci ochranného skla se člověk bojí, že se mu to nepovede. V případě skla PanzerGlass ale nejsou tyto obavy úplně na místě. Hadříkem napuštěným alkoholem totiž dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu a jakékoli prachové částice. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti, a když se na displeji bude nacházet ještě nějaké to smítko prachu, jednoduše ho odstraníte přítomnou samolepkou a už jdete přiložit sklo. 

Malé bublinky nevadí 

Vnitřní strana krabičky vás v šesti krocích instruuje, jak máte postupovat. Čištění už máte za sebou, takže stačí sejmout sklo z tvrdé plastové podložky (číslo 1) a ideálně jej na displej polohovat. Osvědčilo se mi, nechat při aplikaci skla zapnutý displej, protože díky tomu lépe vidíte výřez pro čelní kameru a také to, kde displej začíná a končí. Lépe se tak chytnete stran a sklo ideálně vystředíte. Po jeho položení na displej po něm stačí prsty přejíždět od středu ke krajům, abyste odstranili vzduchové bubliny. Po tomto kroku už vám stačí sejmout vrchní fólii (číslo 2) a máte hotovo.

Anebo také ne, pokud se vám něco nepovedlo. Nám se nepovedlo. Přehlédl jsem smítko uprostřed displeje. Co s tím? Přední fólii jsem tedy přiložil zpět a velice opatrně jsem sklo odloupnul. Opakoval jsem postup čištění, leštění a „lepení“, abych se ubezpečil, že se mi podobná věc už nestane. Následně jsem opět aplikoval sklo, a tentokrát již zcela úspěšně. Lepící vrstva neutrpěla a sklo i po opětovném přilnutí drží zcela příkladně. Bubliny se nikde netvoří. 

Pokud se vám nepodařilo zcela ideálně vytlačit bubliny, můžete sklo jen mírně nadzvednout a znovu jej přiložit. U prachových částic a chlupů toto ale samozřejmě nestačí. Ze zkušeností od skel výrobce pro jiné modely ale vím, že menší bubliny samy po pár dnech zmizí.

Tvrdší je jen diamant 

Na používání je sklo velice příjemné, na dotek nepoznáte rozdíl, že vám prst jezdí po nějakém krycím skle, nebo přímo displeji. I když jsou pak jeho hrany 2,5D, je pravda, že jsou trošku ostřejší a dokázal bych si je představit i v 3D provedení. Zároveň nesahají až ke kraji rámečku telefonu. Díky tomu ale můžete bez obav s kompatibilitou používat všechny možné kryty. Nečistoty kolem se nijak razantně nechytají.

Samo sklo je pak silné jen 0,4 mm, takže nemusíte mít strach z toho, že by ničilo design zařízení. Z dalších specifikací je také důležitá tvrdost 9H, která říká, že tvrdší je už jen diamant. Sklu to zaručuje odolnost nejen proti nárazu ale i poškrábání, a taková investice do příslušenství je samozřejmě méně nákladná než si pak nechat měnit displej v servisu.

Nezpozoroval jsem ani, že by jakýmkoli způsobem trpěl jas displeje. V Nastavení telefonu a nabídce Displej si můžete aktivovat funkci Dotyková citlivost. Zvýšíte tím citlivost displeje na dotyky. Osobně jsem ji nechal vypnutou, protože telefon reagoval zcela příkladně a přišlo mi to tedy bezpředmětné. PanzerGlass Samsung Galaxy A33 5G sklo vás vyjde na 499 Kč, které zaplatíte za skutečnou kvalitu zajišťující naprostou bezpečnost vašeho displeje bez snížení komfortu používání zařízení. 

PanzerGlass Samsung Galaxy A33 5G sklo můžete koupit například zde

Dnes nejčtenější

.