Zavřít reklamu

Chystáte se letos v létě vyrazit na dovolenou do slunné Itálie? Věříme, že volno má pro vás být především dobou odpočinku a relaxu, kdy se vašemu smartphonu budete věnovat spíše minimálně. Přesto se ale vyplatí vybavit se hrstkou aplikací, které se vám na vaší italské dovolené mohou hodit.

Trenitalia

Pokud máte v plánu se v průběhu vaší návštěvy Itálie přemisťovat prostřednictvím hromadné dopravy, určitě vám přijde vhod aplikace s názvem Trenitalia. S pomocí této aplikace se snadno a rychle zorientujete v tom, kde se nachází nejbližší zastávky veřejné dopravy, můžete si zarezervovat či zakoupit vybrané jízdenky, pročítat si jízdní řády nebo třeba sledovat polohu jednotlivých prostředků hromadné dopravy v reálném čase.

Stažení v Google Play

Learn Italian

Chcete se na vaší italské dovolené zkusit občas domluvit alespoň částečně italsky? Pomůže vám aplikaci s názvem Learn Italian. Je vhodná pro začátečníky, nabízí offline režim, a umožní vám oslovit si výslovnost i psanou podobu základních i jiných slovíček. Samozřejmostí je možnost přehrání výslovnosti a zobrazení příslušných obrázků k danému výrazu.

Stažení v Google Play

ZonzoFox Italy Guide

ZonzoFox Italy Guide je oblíbeným virtuálním průvodcem po Itálii. Nabízí veškeré podstatné informace pro návštěvníky, tipy na návštěvu památek, pláží i lákavých přírodních zákoutí, možnost plánování vlastních turistických okruhů a další. Nechybí ani důležitá telefonní čísla a další kontakty, tipy na prohlídky s průvodci nebo třeba možnost využití offline režimu.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.