Zavřít reklamu

Neduh každého chytrého zařízení je ten, že je třeba jej nějakým způsobem nastavit. Platí to samozřejmě u veškeré elektroniky, chytré televize a monitory nevyjímaje. Proto zde najdete postup, jak nastavit Smart Monitor M8 Samsungu. 

Po zapojení monitoru do sítě a jeho spuštění tlačítkem na zadní straně si prvně vyberete jazyk. Na ovladači k tomu slouží kruhový směrovač, jen nezapomeňte nejdříve vytáhnout záslepku baterie na spodní straně ovladače. Zde je třeba zmínit, že vás rozhraní hodí zhruba do poloviny seznamu, proto se neděste, když dojedete do jeho konce a češtinu nenajdete. Ta se totiž nachází nahoře, tedy na začátku seznamu. Kdyby vám náhodou v ovladači došla šťáva, dobijte ji za pomoci USB-C kabelu.

Nastavení ovladačem i smartphonem 

Máte dvě možnosti, jak monitor nastavit. První je skrze telefon Galaxy, pokud jej ale nemáte po ruce, nebo používáte zařízení jiné značky, můžete pokračovat na ovladači, což popisuje i tento návod. Jednoduše se tedy překlikněte na požadovanou volbu a stiskněte na ovladači tlačítko uprostřed kruhu, které slouží k potvrzování.

Dále musíte zařízení připojit k bezdrátové síti. Vyberte tedy tu svou a zadejte k ní heslo. Zobrazí se vám virtuální klávesnice, na které se můžete ovladačem relativně jednoduše pohybovat a vybírat znaky. Následně je na řadě odsouhlasení smluvních podmínek, a vyhledání aktualizací. Poud je nějaká k dispozici, můžete ji provést hned, ale počítejte s tím, že zabere trochu toho času. Můžete ji i přeskočit a aktualizovat monitor až po jeho prvotním nastavení.

Vlastníte-li účet u Samsungu, nabídne se vám zde přihlášení. To můžete ale i přeskočit. Poté už se vám zobrazí souhrn a doporučení k rozšíření obsahu. Posledním krokem je určení si kvality zvukového výstupu, kdy monitor analyzuje zvuky okolí a těm se přizpůsobuje. Je zde i ukázka toho, jak to celé funguje. A funguje to opravdu dobře.

To je prakticky vše. Nezabere to více jak pár minut. Po dokončení nastavení můžete připojit počítač s Windows nebo macOS, kdy je stačí propojit kabelem a monitor už je rozpozná, nebo je můžete připojit i bezdrátově. Po chvilce zkoušení si pak už můžete určit rozlišení, jas, kontrast, ostrost a další potřebné nastavení.

Samsung Smart Monitor M8 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.