Zavřít reklamu

Před pár týdny jsme vás informovali, že Google se chystá brzy definitivně zavřít aplikaci Android Auto for phone screens. To se nyní právě stalo a Android Auto je tak dostupné již jen pro displeje aut.

Když Google aplikaci Android Auto v roce 2015 spustil, byla dostupná jak pro kompatibilní vozy, tak ve verzi pro použití na obrazovce smartphonu. Tuto verzi s názvem Android Auto for phone screens začala společnost v loňském roce ukončovat pro zařízení běžící na Androidu 12 a vyšším, zatímco na zařízeních s nižšími verzemi systému ji ponechal. Začátkem června americký technologický gigant oznámil, že ji brzy hodlá ukončit pro všechny uživatele. A tím dnem „D“ se stal právě 21. červen.

Náhradou za skončivší aplikaci je funkce Google Assistant Driving Mode, kterou Google představil v roce 2019 (teprve loni se však dočkala širší implementace). Vlastně nejde o náhradu v pravém slova smyslu, protože funkce se od Android Auto for phone screens poměrně dost liší, svůj účel nicméně plní. Mnohým uživatelům však bude zřejmě chybět jednoduché, k řízení přívětivé uživatelské rozhraní i celková jednoduchost právě ukončené aplikace.

Související články

Dnes nejčtenější

.