Zavřít reklamu

Samsungu nejsou cizí dlouhé právní bitvy a jeho displejová pobočka v domovské zemi nyní zaznamenala velké vítězství. Tamní Nejvyšší soud ji totiž zprostil obžaloby, podle níž měla ukradnout OLED technologii svému místnímu rivalovi LG Display. Právní spor mezi společnostmi Samsung Display a LG Display trval sedm let. Druhá zmíněná tvrdila, že displejová divize Samsungu jí ukradla její OLED technologii. Nejvyšší soud Jižní Koreje však nyní potvrdil rozsudek odvolacího soudu, který rozhodl o nevině divize.

Žaloba byla podána proti výkonnému řediteli dodavatele společnosti LG Display a čtyřem zaměstnancům Samsungu Display. Vysoký manažer byl podezřelý z toho, že její technologii OLED Face Seal prostřednictvím důvěrných dokumentů vyzradil zaměstnancům divize Samsungu. K „leaku“ mělo dojít již v roce 2010, a to třikrát nebo čtyřikrát. OLED Face Seal je těsnicí a spojovací technologie vyvinutá společností LG Display, která vylepšuje životnost OLED panelů tím, že brání OLED prvku v kontaktu se vzduchem. LG Display se v žalobě odvolával na korejské zákony o ochraně obchodního tajemství a nekalé soutěži.

Během procesu se pozornost soustředila na to, zda uniklé dokumenty byly skutečně obchodním tajemstvím. V počátečním procesu za obchodní tajemství považovány byly, pročež šéf dodavatele společnosti LG Display a čtyři zaměstnanci Samsungu Display byli odsouzeni k trestu odnětí svobody. U odvolacího soudu však byli všichni viny zproštěni. Soud zjistil, že uniklé dokumenty obsahovaly informace, které byly v branži známé již předtím z výzkumných prací.

Soud také poukázal na to, že technologie vyvinutá společností LG Display byla „smíchána“ s dodavatelem, a proto bylo obtížné mezi nimi vše korektně rozlišit. Pokud jde o zaměstnance Samsungu Display, nebylo podle soudu jasné, že se pokusili získat důvěrné informace úmyslně. Samsung Display ani LG Display se k věci zatím nevyjádřily, je však jasné, že jde o velké vítězství Samsungu nad jedním z jeho největších místních soupeřů.

Související články

Dnes nejčtenější

.