Zavřít reklamu

Služba Samsung Pay je typicky spojována se smarthony Galaxy. Aplikaci pro mobilní platby si však mohou užívat i majitelé jiných telefonů, a to zejména ti, kteří s nimi používají Galaxy Watch, které nejsou vázány jen na produkty jihokorejského výrobce (např. Jako je tomu u Applu a jeho Apple Watch). Mnozí si však nyní stěžují na nefunkčnost služby. 

Podle příspěvků na Redditu a fóru Samsung Members se některým uživatelům v aplikaci Samsung Pay začala zobrazovat chybová zpráva, která říká, že jejich ID není platné. Samozřejmě jej nijak nepřenastavovali a do té doby jim vše pracovalo zcela příkladně. Když se někteří dotazovali na jejich problém přímo Samsungu, bylo jim sděleno, že Samsung Pay již nebude fungovat na chytrých telefonech jiných značek.

Je to ale hodně zvláštní, a je otázkou, zda se nejedná jen o chybu a mylné informace od zástupců Samsungu. Tak velký krok by totiž měl Samsung ohlásit oficiálně, a to alespoň několik měsíců před ukončením podpory. Problémy se nevyhýbají ani majitelům aktuální generace Galaxy Watch4 a Watch4 Classic.

Všichni uživatelé jiných značek telefonů se přitom shodují na tom, že jim před tímto problémem fungovalo Samsung Pay v kombinaci s Galaxy Watch zcela v pořádku. Zájem o mobilní platby přes Samsung Pay už kleslo poté, co společnost přestala vybavovat své telefony systémem MST, a pokud by svou službu učinila exkluzivní výhradně pro telefony Galaxy, ztratí ještě více uživatelů a byl by to jistě první krok k jejímu konci.

Aktualizace:

Samsung začal vydávat aktualizaci, která by měla problém řešit. Samsung Pay tak půjde nadále používat tím způsobem, jakým jsme byli zvyklí.

Hodinky Galaxy Watch4 můžete koupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.