Zavřít reklamu

Na začátku června pořádal Apple svou úvodní keynote ke konferenci WWDC22, na které mimo jiné ukázal i podobu nového operačního systému pro jeho telefony iPhone. Pokud vás vzhled systému zaujal, tak jak dostat iOS 16 do Androidu není nic složitého. Stačí si nainstalovat patřičný launcher.

Launcher je vlastně aplikace, kterou si můžete nainstalovat z Google Play, a která mění vzhled systému. Upravuje jak domovskou obrazovku, tak celkové grafické vyznění, seznamy aplikací, widgety, témata atd. Díky těmto „spouštěčům“ si tak můžete prostředí telefonu neustále měnit tak, aby vás prostě bavilo. A pokud vás baví iOS 16, můžete jej do svého telefonu s operačním systémem Android také nainstalovat. To tedy jen a pouze s ohledem na vzhled, nikoli funkce, a tím, co systém launcheru dovolí měnit.

Jak nastavit iOS 16 na Androidu 

  • Předně jděte do Google Play. 
  • Vyhledejte aplikaci Launcher iOS 16. 
  • Nainstalujte ji a spusťte. 
  • Jděte do nabídky Make Default Launcher a zvolte OK. 
  • Následně se překlikněte z vámi aktuálně používaného launcheru (kterým je i domovská obrazovka One UI) na iOS Launcher. 

A to je vlastně všechno. Vaše prostředí se překreslí na to poplatné systému iOS 16, i když samozřejmě bez možností úprav vzhledu uzamčené obrazovky, jako tomu bude v novém operačním systému Applu, nebo vám stále zůstane stejný panel rychlých nabídek. Pokud se vám nezmění tapeta a zůstane ta původní, znovu launcher spusťte, zvolte nabídku Tapety a vyberte si tu kýženou. Na předchozí zobrazení se vrátíte stejnou cestou, jakou jste aktivovali nové, tedy otevřením aplikace a volbou Make Default Launcher, kde se překliknete na ten požadovaný. 

Související články

Dnes nejčtenější

.