Zavřít reklamu

Možná jste si mysleli, že Google Talk, původní služba společnosti pro okamžité zasílání zpráv z roku 2005, je již dávno mrtvá, chatovací aplikace však v nějaké formě posledních několik let pokračovala ve své existenci. Nyní ale konečně nadešel její čas: Google oznámil, že bude oficiálně ukončena ještě tento týden.

Služba byla posledních několik let standardními cestami nepřístupná, bylo ji však možné používat prostřednictvím podpory aplikací třetích stran ve službách jako Pidgin a Gajim. Tato podpora ale již 16. června skončí. Google jako alternativní službu doporučuje používat Google Chat.

Google Talk byl vůbec první službou společnosti pro okamžité zasílání zpráv a původně byl navržen pro rychlé konverzace mezi kontakty Gmailu. Později se stal aplikací napříč zařízeními s Androidem i BlackBerry. V roce 2013 začal Google službu vyřazovat a přesouvat uživatele na jiné aplikace pro posílání zpráv. V tu dobu sloužila jako náhradní aplikace Google Hangouts.

Jenže i provoz této služby byl nakonec také ukončen, přičemž hlavní náhradou za ni se stala zmíněná aplikace Google Chat. Pokud Google Talk prostřednictvím nějakých aplikací třetích stran stále používáte, budete muset co nejdříve provést změny ve vašem nastavení, abyste zajistili, že nepřijdete o data ani kontakty.

Související články

Dnes nejčtenější

.