Zavřít reklamu

Už jste si někdy omylem přesunuli položky na domovské obrazovce vašeho zařízení? A také jste si tím rozhodili celé uspořádání a pak vám nějakou tu dobu trvalo, než jste dali vše do pořádku? Nejste v tom sami. Tento návod vám tak poví, jak uzamknout ikony na ploše tak, abyste podobným problémům v budoucnu předešli. 

Koneckonců jste si nemuseli plochu rozhodit sami, mohla to udělat vaše ratolest, která jen hledala oblíbenou hru, nebo se tak mohlo stát, když jste zapomněli zamknout displej a podobně. Když rozvržení uzamknete, veškeré položky zůstanou na svém místě, a nelze je ani přesouvat, ani z domovské obrazovky odstranit, ať už náhodou nebo schválně. Všechny prvky, včetně ikon, widgetů a zkratek si tak zachovají svou pozici, dokud obrazovku znovu neodemknete.

Jak zamknout ikony na ploše 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte volbu Domovská obrazovka. 
  • Zde povolte možnost Zamknout Rozložení dom. obr. 

Tímto jednoduchým krokem tak zabráníte odebírání nebo změně pozice položek na Domovské obrazovce. Když pak bude proveden pokus o přesunutí nebo odebrání položky z plochy, nebo její odinstalování, budete upozorněni na fakt, že je rozložení uzamčené. Chcete-li pak skutečně položku přesunout nebo odebrat, můžete se z panelu přímo přesměrovat do nabídky, kde můžete volbu zase vypnout. 

Je zde ale ještě jeden postup, kterým zamčení plochy dosáhnete. Stačí k tomu na ploše udělat gesto sevření prstů a odtud se skrze ikonu nastavení opět přesměrovat do nastavení domovské obrazovky, kde opět najdete stejnou volbu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.