Zavřít reklamu

Evropský trh se smartphony v prvním letošním kvartálu zaznamenal výrazný pokles, konkrétně o 12 %. Nevyhnul se ani Samsungu, který si přesto s poměrně bezpečným náskokem udržel prvenství. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Samsung v prvních třech měsících letošního roku držel na evropském smartphonovém trhu podíl 35 %, což je o dva procentní body méně než loni ve stejnou dobu. Na druhém místě skončil Apple s podílem 25 % (meziroční nárůst o procento), na třetím Xiaomi, jehož podíl činil 14 % (meziroční pokles o pět procentních bodů), na čtvrtém Oppo s podílem 6 % (žádná meziroční změna) a první pětku největších smartphonových hráčů na starém kontinentě uzavírá Realme s podílem 4 % (meziroční nárůst o dva procentní body).

Podle Counterpointu bylo v prvním kvartálu roku 2022 dodáno na evropský trh celkem 49 milionů smartphonů, což je nejméně od prvního čtvrtletí roku 2013. Evropský trh zažívá tento pokles zejména kvůli s koronavirovou pandemií souvisejícímu nedostatku komponent a pokračujícímu Rusko-ukrajinskému konfliktu. Kvůli zvyšující se inflaci klesají také útraty spotřebitelů. Analytici Counterpointu dokonce očekávají, že se bude situace ve druhém čtvrtletí ještě zhoršovat.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.