Zavřít reklamu

Mobilní telefonům nesvědčí žádné extrémní teploty, i když je pravda, že ty studené na něho mají menší vliv. Nás teď však čeká vlna veder, a proto vám jistě přijde vhod informace o tom, jak zacházet s mobilem v horku, to tedy nejen u nás, ale i pokud se třeba chystáte na dovolenou. 

Jde samozřejmě především o baterii. Pokud je jí zima, tak váš smartphone sice bude vykazovat jisté problémy s výdrží, kdy se třeba vypne i při 30% nabití, jakmile se ale stabilizuje na pokojovou teplotu, kapacita baterie se vrátí na původní hodnotu. Bohužel v opačném případě tomu tak není. Pokud tedy své zařízení vystavíte extrémně teplým podmínkám, můžete mu zkrátit jeho výdrž trvale.

Pozor na slunce 

Každý výrobce smartphonu uvádí jeho ideální provozní teplotu. Ta se běžně pohybuje kolem 20 stupňů. Maximální teplota pak bývá do cca 40 °C, nicméně to už je poněkud hraniční a jistě sami pocítíte i v ruce, že se vaše zařízení nepříjemně zahřívá. Nezahřívá se ale jen baterie, nýbrž celý telefon a jednotlivé jeho komponenty, jako je procesor, vodiče atd, teplo přitom nesvědčí ničemu z řečeného.

Každé elektronické zařízení produkuje teplo, takže k zahřívání zařízení samozřejmě nedochází jen venkovními vlivy, ale i tím, co s ním děláte. Také proto není vhodné nechávat svůj telefon na slunci či s ním na něm dokonce pracovat, už vůbec ne v uzavřeném automobilu. Nemyslíme to samozřejmě tak, že si nemáte za slunného dne pořídit ani fotografii, ležet ale na pláži, hrát Diablo Immortal a zařízení přitom nabíjet z powerbanky s bezdrátovým nabíjením je to nejhorší, co můžete udělat.

Jak se vyvarovat zahřívání smartphonu 

Sluneční svit a vysoké okolní teploty nejsou jediné faktory, které mohou zařízení přehřívat. Do jisté míry to děláme sami a ano, jak bylo řečeno, svou zásluhu na tom mají i aplikace a především hry. Následující činnosti tedy smartphone zahřívají nejvíce, a pokud chcete nadměrnému přehřívání zamezit (což opět platí především při vysokých okolních teplotách), měli byste je v daný moment omezit nebo vypnout. Jedná se o: 

  • Hraní her, zejména těch graficky náročných 
  • Používání náročných aplikací, typicky se jedná o sociální sítě a navigace 
  • Focení, nahrávání videí, jejich editace a úpravy (vypněte zálohu na cloud) 
  • Nadměrné využívání mobilních dat v místě se slabým signálem 
  • Určování polohy GPS 

A samozřejmě nesmíme zapomenout na zařízení v krytu a jeho nabíjení. Pokud totiž panují skutečná vedra, měli byste telefon vyndat z pouzdra či krytu. Telefony nemají ventilátory a nemají jak přebytečné teplo odvádět než skrze svou konstrukci. Tím, že je obléknete do nějakého obalu, jim tedy rozhodně nepomáháte. Zároveň ve vysokých teplotách telefony nenabíjejte. Tím je totiž opět zahříváte. V žádném případě pak nepoužívejte bezdrátové nabíjení, které nejen že není efektivní, ale zahřívá zařízení ještě více než nabíjení kabelové.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.