Zavřít reklamu

Do éteru pronikly prakticky kompletní specifikace Xiaomi 12 Ultra, tedy příští „supervlajky“ čínského smartphonového giganta. Lákat bude především na displej a zadní fotoaparát.

Podle známého leakera Yogeshe Brara (a nedávno uniklých renderů) bude Xiaomi 12 Ultra disponovat 6,7palcovým zakřiveným LTPO AMOLED displejem s rozlišením QHD+, 120Hz obnovovací frekvencí, uprostřed umístěným kruhovým průstřelem a sympaticky tenkými rámečky. Pohánět jej má nový vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, který prý doplní 8 nebo 12 GB operační a 256 či 512 GB interní paměti.

Hlavní fotoaparát prý bude mít rozlišení 50 MPx, laserový autofokus a optickou stabilizaci obrazu a sekundovat mu má 48MPx „širokáč“, 48MPx teleobjektiv s 5x optickým přiblížením a senzor 3D ToF. Na vyladění fotoaparátu se podílela světoznámá optická společnost Leica, s níž Xiaomi nedávno uzavřelo partnerství. Přední kamerka má mít rozlišení 20 MPx.

Baterie prý bude disponovat kapacitou 4800 mAh a podporovat 67W drátové a 50W bezdrátové nabíjení. O softwarový chod telefonu se má starat Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Smartphone, který by měl konkurovat Samsungu Galaxy S22 Ultra, bude podle všeho představen příští měsíc a stát bude údajně kolem 1 200 eur (zhruba 29 700 Kč).

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.