Zavřít reklamu

Pokud se chcete uchytit na obrovském trhu s mobilními aplikacemi, tak její ikonu laďte především do bílé barvy, ideálně s přidáním červené nebo černé. Právě bílá totiž byla od února 2022 dominantní součástí těch aplikací, které si uživatelé stáhli z Google Play nejčastěji. 

Jak uvádí generální ředitel MoneyTransfers Jonathan Merry, ikony nejoblíbenějších aplikací využívaly bílou barvu na přibližně 43 % své plochy. Je ale pravda, že hodně záleží na žánru. Černá totiž dominuje hrám, červená naopak aplikacím pro jídlo a pití, sociální sítě pak musí mít ideálně modrou barvu (kterou má třeba Facebook nebo Twitter).

Google Play statistika

Podle Data.ai utratili uživatelé v prvním čtvrtletí roku 2022 za mobilní aplikace astronomických 33 miliard dolarů, což je dosud vůbec nejvyšší částka. Za pouhé dva roky ta vzrostla o 40 %, ačkoli prudký nárůst stahování jistě souvisí s pandemií koronaviru a trend se může začít snižovat. Nejčastěji stahovanými aplikacemi byly Instagram (který má naopak velice pestrobarevnou ikonu), TikTok, Facebook, WhatsApp, Snapchat, Telegram, Shopee, Facebook Messenger, Spotify a Zoom Cloud Meetings. TikTok pak naprosto vede v tom, kolik financí v něm uživatelé utrácejí. Facebook má ale stále celosvětově nejvíce aktivních uživatelů za měsíc.

Data.ai dále uvádí, že lékařské a zdravotní aplikace rostou o 23 procent každé čtvrtletí, zatímco aplikace pro zdraví a fitness rostou zhruba o 20 procent za čtvrtletí. Není žádným překvapením, že Calm je pak jednou z nejoblíbenějších aplikací pro meditaci a spánek, i když aplikací s podobným zaměřením najdete v Google Play skutečně velké množství. 

Dnes nejčtenější

.