Zavřít reklamu

Google Play je online distribuční služba společnosti Google, která poskytuje několik druhů digitálního obsahu. K němu však lze přistupovat nejen z telefonu či tabletu vybaveného operačním systémem Android, ale i z webu na počítači. A právě webové rozhraní služby nyní dostalo zcela nový vzhled. 

Primárně je Google Play zaměřen na distribuci aplikací a her právě pro chytré telefony a tablety s Androidem. Další oblastí, do které Google Play zasahuje, je online distribuce filmů, i když víme, že v jejich případě je společnost přesouvá do titulu Google TV. Dále je zde distribuce elektronických knih a záložka děti, která nabízí bezpečný obsah pro ty nejmenší.

Nové uživatelské rozhraní tedy odstraňuje levý panel, který nahrazují záložky u horní strany prostředí. Po jejich výběru si ještě můžete určit, pro jaké zařízení chcete obsah zobrazovat. Může se jednat o telefon, tablet, televizi, chromebook, hodinky, auto, v případě dětí zde máte odstupňované věkové hranice atd.

Následuje už podobné třídění, jaké bylo přítomno ve staré verzi. Nový vizuál má jasně korespondovat s tím, který známe z našich mobilních zařízení. Je totiž stejně strukturovaný, jen na webu jsou záložky nahoře místo dole. Za nás tedy palec nahoru, protože prostředí je to přehledné a svěží. 

Související články

Dnes nejčtenější

.