Zavřít reklamu

Unikátní krátkou noční parodii na hororovou tematiku natočil na telefon Samsung Galaxy S22 Ultra režisér Matyáš Fára. Využil k tomu funkci nightography, jíž jsou vybaveny všechny chytré telefony řady Galaxy S22 a která umožňuje vytvářet profesionální videa a fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

Spot míří především na mladé uživatele chytrých telefonů z generace Z (narozené od poloviny 90. let do roku 2012), která skutečně rozumí konceptu autentického sebevyjádření a hrdě ho oslavuje. Díky funkci Samsung Nightography můžou vyjádřit své pravé já v kteroukoli denní i noční dobu – aby úplně každý, dokonce i nepochopený upír coby ústřední postava klipu, mohl světu ukázat, jak dynamický a skutečně jedinečný ve skutečnosti je.

„K technologickému omezení při natáčení jsme přistoupili jako k zajímavé zkušenosti. Telefon jsme otestovali, zvolili nejefektivnější postup (ruční snímání se stabilizátorem) a naplánovali všechny záběry tak, abychom využili všechny přednosti telefonu,“ popisuje režisér Matyáš Fára. Natáčení na mobilní telefon umožnilo rychlejší variabilitu, a nebyl třeba tak velký kamerový štáb. „Ve finále ale byly postupy stejné jako při natáčení na profesionální kameru,“ konstatuje režisér.

„Při natáčení jsme využili kombinaci nativní Samsung aplikace na focení a natáčení s tím, že jsme točili do kodeku H.264,“ popisuje Fára. Štáb tvořilo 35 lidí. Výsledek je hodně srovnatelný s klipy, které se natáčí s finančně nákladným profesionálním technickým vybavením. Ve videu, které trvá jen něco málo přes minutu a půl hrají Jan Svoboda a Bára Cielecká. Za kamerou, tedy Galaxy S22 Ultra stál Tomáš Uhlík.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.