Zavřít reklamu

V březnu Google přinesl na telefony Pixel funkci, která umožňuje proměnit jakoukoli zprávu napsanou pomocí klávesnice Gboard na „cool“ textovou samolepku. Včera americký technologický gigant oznámil, že tuto funkci brzy zpřístupní na všech androidových zařízeních.

Gboard umožňuje vytvořit textovou nálepku podle toho, co zrovna píšete. Pokud například napíšete „Všechno nejlepší k narozeninám, lásko“ a ke zprávě přidáte emotikon, aplikace automaticky vytvoří vlastní nálepku s tímto textem (a dá vám vybrat z různých možností). Zde se Google evidentně inspiroval u populární sociální sítě Snapchat.

Google kromě toho oznámil nové přídavky do Emoji Kitchen s tématem léta. Celkem bylo přidáno přes 1600 nových kombinací emotikonů. Přidána byla také řada duhových emoji, které odkazují na akci na podporu LGBT komunity Pride Month, která se koná každý červen v USA. Z dalších novinek, které Google oznámil, stojí rovněž za zmínku podpora pro in-app nákupy u programu Google Play Points nebo nová aktualizace pro aplikaci Sound Amplifier, která přináší vylepšenou redukci šumu v pozadí, rychlejší a přesnější zvuk a vylepšené uživatelské rozhraní, které je nyní snadnější číst.

Gboard v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.