Zavřít reklamu

Displejová divize Samsungu Samsung Display údajně plánuje postavit novou továrnu na výrobu OLED panelů. Sloužit by měla jednomu z jejích největších klientů, jímž je Apple. Konkrétně by se v ní měly vyrábět displeje pro iPady a iMacy.

Jak píše korejský web The Elec, Samsung Display se ještě nerozhodl, jaký rozpočet pro novou továrnu, lépe řečeno výrobní linku Gen 8.5, vyhradí. Dodal, že společnost plán výdajů zveřejní během roku a příští rok začne pro linku objednávat vybavení. Na začátku by prý linka mohla vyrábět měsíčně 15 tisíc substrátů, později až dvojnásobek.

Samsung Display si chce tímto krokem podle všeho zajistit Apple jako klienta pro OLED displeje. Někteří pozorovatelé z branže se totiž domnívají, že cupertinský technologický gigant bude chtít přejít na OLED panely u více kategorií produktů, včetně budoucích iPadů a iMaců.

Samsung kromě toho usiluje o to, stát se dodavatelem Applu pro substráty FC-BGA potřebné k výrobě chystaného čipu Apple M2. Ten debutoval v pondělí představených nových generacích notebooků MacBook Pro a Macbook Air.

Související články

Dnes nejčtenější

.