Zavřít reklamu

Samsung může čekat další právní bitva kvůli porušení patentu. Patentová licenční společnost K. Mirza LLC koncem minulého měsíce na korejského smartphonového giganta podala žalobu, v níž jej viní z toho, že používá jako vlastní bateriovou technologii pro smartphony, již původně vyvinul nizozemský výzkumný institut Nederlandse Organisatie Voor Togepast Natuurwetenschappelijk Onderzoe. Informoval o tom web Android Central.

Zmíněná technologie má podobu algoritmu, který dokáže určit, kolik kapacity baterie na mobilním zařízení zbývá s ohledem na čas. Predikce vychází z algoritmů, které analyzují chování uživatele. K. Mirza LLC tvrdí, že Samsung tento algoritmus ve svých zařízeních s Androidem používá bez povolení a porušuje tím původní patent.

I když nová žaloba cílí na Samsung, týká se technologií v systému Android, nikoli vlastního softwaru korejského obra. Tuto technologii kromě Samsungu používají i další výrobci androidových telefonů, konkrétně jde o Xiaomi a Google (mohou to být i jiné společnosti, o těchto dvou je to však známo). Žaloba se nicméně výslovně zmiňuje o starších verzích Androidu (konkrétní verze však neuvádí), což znamená, že novější smartphony s nejnovějším softwarem předmětný patent porušovat nemusejí. Samsung se k žalobě zatím nevyjádřil.

Související články

Dnes nejčtenější

.