Zavřít reklamu

Péče o zařízení je důležitá. Právě to, jak s telefonem totiž pracujeme, určuje, jak je ten s postupem času svižný. Ostatně v telefonech Samsung Galaxy najdete i stejnojmennou funkci, která vám nabídne různé volby. Jak co nejrychleji optimalizovat Samsung telefon, aniž byste vůbec šli do Nastavení? 

Péče o zařízení se nachází v Nastavení, kde po rozkliknutí nabídky vidíte stav svého zařízení. Ten se zobrazuje nejen textem ale i emotikonem. Pokud jste mimo modré a zelené hodnoty, měli byste optimalizaci nějakým způsobem řešit, protože to může znamenat zpomalování vašeho telefonu. Na výběr je zde Baterie, Úložiště a Paměť. Každá nabízí jiné volby a možnosti. Abyste ale optimalizovali zařízení, vůbec sem zavítat nemusíte. Vhodnější totiž může být přidat si widget na plochu zařízení.

Jak na optimalizaci Androidu 

  • Dlouze podržte prst na ploše. 
  • Vyberte nabídku Nástroje. 
  • Vyhledejte zde možnost Péče o zařízení a rozklikněte ji. 
  • Následně si můžete vybrat ze dvou widgetů, které lze na plochu vložit. 
  • Když na jeden kliknete, zvolte poté Přidat. 

Samozřejmě jej poté můžete libovolně polohovat. První widget nabízí jen ikonu štětce, druhý poskytuje i informace o úložišti a paměti. Důležitá je ale právě ona ikona. Když na štětec ve widgetu klepnete, vaše zařízení se optimalizuje a systém vám ukáže, kolik paměti jste ušetřili nebo informaci o tom, že byl telefon optimalizován. Nemusíte tedy v nastavení nic hledat a tuto funkci máte hned po ruce. Okamžitě tak můžete vyřešit množství problémů a své zařízení tak opětovně zrychlit.

Klepnutím na nabídku Úložiště nebo Paměť se můžete také ihned přesměrovat do nabídky nastavení Péče o zařízení. Když zde kliknete a ikonu šipky zobrazující se u času, aktualizujete zobrazované statistiky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.