Zavřít reklamu

Zombie pořád hrají v popkultuře dost významnou roli. Lidová fascinace nemrtvými se přitom stále přenáší i do herního průmyslu. Díky tomu se na velkých platformách můžeme těšit na druhý Dead Island, nebo si zahrát Project Zomboid – hru, která svým vlastním způsobem také vstala z mrtvých. Na Androidu je výběr kvalitních titulů o dost menší. Novinka od vývojářů ze studia 10Ltd však přináší na mobilní zařízení jednu z nejkreativnějších her žánru. Dysmantle vás sice klasicky přesune na planetu po zhoubné zombie apokalypse, na rozdíl od ostatních vám ale dává velkou moc nad tím, jak bude vaše prostředí vypadat. Herní svět vám totiž sám poslouží jako prostředek pro přežití.

V Dysmantle dostáváte možnost prakticky cokoliv ve hře rozebrat a přetvořit v něco užitečného. Na začátku samozřejmě nemáte moc možností a musíte se věnovat maximálně sběru různě poházených surovin. Postupem času se z vás ale stává díky komplexnímu craftícímu systému post-apokalyptický inženýr, jenž dokáže efektivně využít zdroje kolem sebe. Smyčka neustálého vyrábění lepších a lepších nástrojů přitom nestačí nudit.

Vývojáři si dali velkou práci s implementací obrovského množství různých předmětů a schopností pro vaši postavu. Pokud vás tedy Dismantle zaujme, jen tak vás nepustí. Hra zatím vyšla takřka na všech významných platformách, na Android zamíří už v blízké budoucnosti.

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.