Zavřít reklamu

Nenápadná taktická strategie The Battle of Polytopia zažila minulý rok nečekaný nárůst v popularitě, poté co ji za svou nejoblíbenější hru označil dolarový miliardář Elon Musk. Excentrický boháč, známý nejen svými úspěchy v elektromobilitě a dobývání kosmu, ale i podivným chováním na sociálních sítích, dokonce Polytopii v nedávném tweetu označil za komplexnější než šachy. Jak moc vážně lze jeho posudek brát, můžete posoudit ostatně sami. Nic ovšem neubírá na skutečnosti, že Polytopia je opravdu překvapivě komplexní hrou.

Její hranatý kabátek skrývá nečekaně velké množství různých taktických možností. Už tak velký strategický arzenál přitom nyní ještě rozšiřuje s uvedením nového updatu Diplomacy. Jak už název napovídá, do hry společně s novým přídavkem míří možnost ustavit diplomatické vztahy s vašimi herními soupeři. Kromě uzavírání mírových smluv a aliancí můžete ale i ke spojencům či nepřátelům vysílat špióny, abyste narušili rovnováhu sil v informační válce.

Změn se dočkaly i polygonová bojiště. Nově na ně můžete vysílat speciální jednotky Cloaks. Ty disponují schopností nepozorovaně proklouznout kolem nepřátelských armád a udeřit na soupeřovy jednotky z jeho vlastního týlu. Kromě toho vývojáři z Midjiwan AB do hry přidávají spoustu menších novinek. Když se všechny sečtou, jde o ten největší přídavek v historii hry. Elona Muska tak může těšit to, že se možná Polytopia po takhle vydatném updatu opravdu přiblíží k neskutečné komplexitě šachu. K ověření téhle hypotézy musí ale byznysmen nabídnout své vlastní výpočty.

Stažení hry The Battle of Polytopia v Google Play

Dnes nejčtenější

.