Zavřít reklamu

Důvodů, proč chcete skrývat aplikace v zařízeních se systémem Android, může být celá řada. Ať už se jedná o balíky ikon, které jen zabírají vizuální prostor, nebo abyste citlivé aplikace uchránili před zvědavýma očima, typicky u aplikací pro randění. Vědět, jak skrýt aplikaci v mobilu, je tedy pro zachování vašeho soukromí zásadní. 

Co přesně se stane, když skryjete aplikace v systému Android? Jednoduše to, že je při procházení telefonu nikdo nenajde. To neznamená, že neexistují jiné způsoby, jak je najít. Ukáže je např. historie instalací Google Play. V zařízení také zůstanou složky s daty aplikací, samy aplikace ale nejdou najít ani přes vyhledávání.

Skrytí aplikací se liší od jejich zakázání. Vaše zařízení může obsahovat předinstalovaný bloatware a systémové aplikace, které nelze odstranit. Po jejich zakázání tyto aplikace již nemohou využívat systémové prostředky a tím typicky zpomalovat telefon. Skrytím aplikací ale ty fungují pořád tak, jak mají určeno, jen nevidíte jejich ikonu napříč systémem. I když byl tento návod dělán za pomoci telefonu Samsung Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.1, velice podobně bude fungovat i s jinými modely výrobce, tabletech a zařízeních jiných výrobců nehledě na jejich systému.

Jak skrýt aplikace v Androidu 

  • Přejetím prstu nahoru na domovské obrazovce přejděte do nabídky stránek. 
  • Vpravo nahoře vyberte nabídku tří teček. 
  • Zvolte Nastavení. 
  • Zde už vidíte nabídku Skrýt aplikace, kterou vyberte. 
  • Ze seznamu už stačí jen vybírat ty tituly, které chcete skrýt. Můžete je i vyhledat v liště nahoře. 
  • Klepnutím na Hotovo skrytí potvrdíte. 

Tímto postupem tedy aplikace skryjete, ale nesmažete ani nezakážete. Stejným postupem skryté aplikace zase zobrazíte. Stačí k tomu opět jít do nabídky Skrýt aplikace, kde nahoře uvidíte seznam skrytých titulů. Jednotlivým jejich vybíráním je tedy vracíte k jejich zobrazování. 

Související články

Dnes nejčtenější

.