Zavřít reklamu

Loni v srpnu přišel Gmail s užitečným způsobem, jak na Androidu dále zlepšit vyhledávací výsledky. Tyto filtry se nyní nově objevují při prohlížení štítků a složek.

Otevření štítku nebo výchozí složky (například S hvězdičkou nebo Odesláno) v Gmailu pro Android nyní pod vyhledávací lištou odhalí novou nabídku. Její filtry si všímají aktuálního štítku, který si uživatel prohlíží, a umožňují přidat další, i když to jej „hodí“ do vyhledávacího rozhraní.

Tuto informaci následuje: Od, Do, Příloha, Datum, Nepřečteno a Exkluzivní aktualizace kalendáře. Jsou to ty samé, které se objevují ve výsledcích vyhledávání, kde se nyní na Androidu na prvním místě zobrazuje filtr štítků. Filtry je také možné skrýt, toto nastavení však není permanentní a objeví se znovu, pokud uživatel přepne na nový štítek.

Kolotočová nabídka je užitečnou novinkou, která usnadňuje vyhledávání e-mailů pomocí filtrů v případech, kdy vyhledávání Gmailu selže. Konkrétně je součástí verze 2022.05.01, kterou Google začal vydávat minulý týden. Mezitím se „kolotoč“ při vyhledávání štítků nebo složek objevil i na webu. Na rozdíl od androidové verze se ale filtr štítků nezobrazuje na první pozici (je však možné manuálně přidat štítek ve vyhledávací liště, viz třetí obrázek v galerii).

GMail v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.