Zavřít reklamu

Šéf Intelu Pat Gelsinger se koncem května v Soulu setkal s místopředsedou představenstva společnosti Samsung Electronics a faktickým šéfem Samsungu Lee Jae-yongem, aby s ním projednal možnosti spolupráce mezi oběma technologickými giganty. Informoval o tom web deníku The Korea Herald. K setkání došlo jen pár dní poté, co americký prezident Joe Biden navštívil největší továrnu Samsungu na výrobu polovodičů.

„Místopředseda představenstva společnosti Samsung Electronics Lee Jae-yong se setkal s generálním ředitelem Intelu Patem Gelsingerem. Diskutovali o tom, jak spolupracovat mezi oběma společnostmi,“ potvrdil schůzku Samsung. Dodal, že probíraná témata zahrnovala paměťové čipy nové generace, fabless čipy či čipy pro počítače a mobilní zařízení. Gelsinger se kromě Leeho setkal i s dalšími vedoucími představiteli Samsungu, jako je šéf jeho čipové divize Kyung Kye-hyun nebo šéf mobilní divize Roh Tae-moon.

Ani Samsung, ani Intel nesdělil, jestli během setkání byla učiněna nějaká rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že technologičtí obři spolu již dříve spolupracovali, lze předpokládat, že budou ochotni dát se opět z nějakého důvodu dohromady.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.