Zavřít reklamu

Společnosti Samsung a Apple by si mohly brzy konkurovat i v dalším segmentu trhu kromě chytrých telefonů, tabletů a nositelných zařízení. Podle četných informací totiž americká společnost značně koketuje se vstupem do světa VR a AR, protože uvedení jejího prvního VR/AR zařízení by mohlo být za rohem. V pondělí 6. června se totiž koná vývojářská konference Applu.  

První důkazy naznačují, že společnost zvolila pro operační systém pohánějící její vyvíjený VR/AR headset název RealityOS. Tento název se objevuje v částech kódu a jak informoval web The Verge, nedávno byl také označen ochrannou známkou společnosti, která nese název Realityo Systems LLC. Apple je ale známý vymýšlením si společností, které si registrují různé názvy, aby nebyly spojovány přímo s ním. Bez ohledu na tyto technické detaily se značka RealityOS právě stala ochrannou známkou ve vztahu k „nositelnému počítači“ popsanému klíčovými slovy, jako jsou: hardware, software, periferie a videohry.

Na trh VR/AR by se měl vrátit i Samsung 

Samsung již neprodává své náhlavní soupravy Odyssey a Gear VR, kdy po několika letech experimentování s tímto konceptem už dříve na jakékoli hardwarové ambice v oblasti VR/AR rezignoval. To ale neznamená, že by se nemohl vrátit. Generální ředitel společnosti Samsung Electronics Han Jong-hee na veletrhu MWC 2022 totiž naznačil možnost, že by společnost mohla vyrábět nový headset pro rozšířenou realitu Metaversa. A že to dokonce „nebude trvat příliš dlouho“, než se s tímto výtvorem setká i veřejnost.

Není jasné, zda toto zařízení pro Metaverse obsah bude náhlavní souprava, chytré brýle, nebo cokoli jiného. Samsung však uvedl, že se „při přípravě k uvedení na trh snaží o dokonalost“. Možná se tak plány Samsungu a Applu shodují a obě společnosti vyvíjejí nové náhlavní soupravy pro nějakou realitu, které budou brzy uvedeny na trh. Otázka je, zda jsou na to připraveni uživatelé, které by tyto produkty měli používat. Pokud nám totiž společnosti nepředloží i jasné využití, pokud nám nedají svět, který bychom pomocí těchto realit „konzumovali“, úspěch se prostě nemůže dostavit.

Produkty virtuální reality můžete zakoupit například zde

Dnes nejčtenější

.