Zavřít reklamu

Jedním z nejskloňovanějších slov v technologickém světě je aktuálně výraz „metaverse“. Řada společností na něj pohlíží jako na nový způsob připojení k internetu a interakci s ním. Na tomto poli je nepřekvapivě činný i Samsung. Nyní se v éteru objevila zpráva, podle níž korejský obr investoval desítky milionů dolarů do domácího metaverzního startupu DoubleMe.

Poté, co Samsung loni spustil na platformě ZEPETO metaverzní svět My House, otevřel začátkem letošního roku na blockchainové platformě Decentraland virtuální svět s názvem 837X, kde návštěvníci mohou mimo jiné sledovat eventy Unpacked nebo získávat exkluzivní virtuální předměty. Kromě budování vlastních metaverzních světů pro propagační či zábavní účely nyní Samsung podle webu Bitcoinist investoval 25 milionů dolarů (necelých 570 mil. Kč) do korejského startupu DoubleMe.

DoubleMe se na rozdíl od mnoha jiných společností nezaměřuje na „videoherní“ aspekty metaverse, nýbrž na zpřístupnění metaverzních funkcí firmám, a to prostřednictvím projekce, technologie volumetrického videa a smíšené reality. Je možné si to představit jako přeměnu holografických obrazů na realitu. Jinými slovy se startup soustředí na vytváření nových způsobů, jak lidé mohou virtuálně interagovat pomocí zařízení jako HoloLens 2 od Microsoftu. V tomto úsilí jej podporují mimo jiné firmy Vodafone a T-Mobile. Bitcoinist dodává, že Jižní Korea má plán stát se do pěti let v oblasti metaverse světovým lídrem. A Samsung v tom má pochopitelně hrát hlavní roli. Konkurenci bude mít velikou, a to nejen v podání společnosti Meta (dříve Facebook), ale také pokud do těchto neprobádaných vod vstoupí Apple.

Související články

Dnes nejčtenější

.