Zavřít reklamu

Cena pohonných hmot neustále kolísá. Ovlivňuje ji mnoho faktorů, aktuálně nejvíce Rusko-ukrajinský konflikt. Aplikace Waze čerpací stanice ukáže i s jejich cenou, takže si můžete vybrat tu nejlevnější v okolí, aniž byste zbytečně najížděli kilometry. 

Jak nastavit preferované palivo ve Waze 

Nastavením preferovaného paliva vám aplikace bude následně předkládat jeho ceny, proto je vhodné si jej nastavit hned v prvním kroku. 

  • Vyberte Moje Waze. 
  • Vlevo nahoře klepněte na ikonu Nastavení (symbol ozubeného kola). 
  • Zvolte Čerpací stanice. 
  • Klepněte na Preferovaný typ paliva. 
  • Určete preferovaný typ paliva.

Třídění stanic podle preferencí 

Nabídka Čerpací stanice nabízí ještě možnost Preferovaná značka, pokud chcete ze seznamu vybrat vyloženě nějakou oblíbenou síť čerpacích stanic. Pokud ne, můžete ponechat Všechny čerpací stanice. Níže ale najdete ještě možnost Třídit stanice podle.

Pokud jde o cenu pohonných hmot, je vhodné si zde nastavit nabídku Cena (v základu je Vzdálenost). Když si pak zadáte vyhledávání stanic, budou se ty řadit právě podle ceny vámi preferovaného paliva a nikoli podle toho, jak jsou od vás vzdáleny. Nebudete v nich tedy muset hledat tu nejlevnější, protože ta bude na prvním místě v seznamu.

Jak najít nejlevnější čerpací stanice ve Waze 

Klepněte do pole Kam?. Zde ze seznamu vyberte Čerpací stanice. Ty se vám následně ukážou nejen na mapě, ale i v seznamu. Protože podklady aplikace tvoří komunita, záleží, jak je ta při aktualizacích cen aktivní. Nedá se tedy na zobrazované údaje spolehnout na 100 %. Dobré ale je, že vám titul také ukazuje, kdy naposledy byla cena naposledy aktualizována. Jestliže tedy vidíte nějaký delší časový úsek, je zjevné, že se již nejedná o aktuální ceny.

Nejlevnější benzin navigace 

U jednotlivých stanic vidíte i vzdálenost. Klepnutím na stanici si o ní můžete zobrazit podrobné informace, kde už vidíte i ceny ostatních paliv, nebo jestli má aktuálně otevřeno. Nechybí ani kontakty, nebo právě nabídka JET. Když na ni klepnete, aplikace vás bude přímo k čerpací stanici navigovat krok po kroku. 

Waze v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.