Zavřít reklamu

Google před několika týdny oznámil, že se opět zaměří na tablety a že v této souvislosti chystaný Android 13 přinese různá softwarová vylepšení. Kromě toho uvedl, že vydá zhruba 20 pro tablety optimalizovaných aplikací. Nyní na ně vypustil aktualizovanou Kalkulačku.

Aplikace Kalkulačka, která je předinstalovaná na různých androidových telefonech a tabletech, dostala nový design uživatelského rozhraní. Její nejnovější verze (8.2) je optimalizována tak, aby plně využívala větší displej tabletů. Vpravo se zobrazují všechna potřebná tlačítka a vlevo záznam o historii. Doposud aplikace používala celý displej jen k zobrazení číselných a funkčních tlačítek.

Kromě toho, když nyní Kalkulačku použijete s jinou aplikací v režimu multitaskingu s rozdělenou obrazovkou, záznam o historii zmizí, aby bylo možné obě „appky“ používat bez jakýchkoliv problémů. Kalkulačka také dostala přepínač rychlého nastavení, který uživateli umožňuje dostat se k ní z jakékoli obrazovky. Předchozí update přinesl do aplikace design Material You. Tablety Galaxy Tab mají předinstalovanou aplikaci Samsung Calculator, jež má více funkcí a decentní uživatelské rozhraní. Apple oproti tomu na svých iPadech žádnou předinstalovanou kalkulačkovou aplikaci nenabízí.

Tablety Samsung Galaxy Tab koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.