Zavřít reklamu

Dodávky smartphonů v Evropě se v prvním letošním kvartálu meziročně snížily o 10 % a pokles dodávek zaznamenal i Samsung. Naštěstí pro něj zůstává na starém kontinentu smartphonovou jedničkou a nechává za sebou Apple a Xiaomi. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Na evropský smartphonový trh bylo v prvním čtvrtletí letošního roku dodáno 41,7 milionu smartphonů, což je o 4,7 milionu méně než ve stejném období loňského roku. Samsung byl v čele se 14,6 miliony dodaných smartphonů (meziroční pokles o 9 %) a podílem 35 %, druhý v pořadí Apple vyexpedoval 8,9 milionu smartphonů (meziroční růst o 1 %) a držel podíl 21 % a třetí Xiaomi dodalo na trh 8,2 milionu smartphonů (meziroční pokles o 22 %) a jeho podíl činil 20 %.

Výsledku Samsungu v předmětném období pomohly solidní prodeje smartphonů pro nižší a střední třídu a zotavující se dodavatelský řetězec. Apple zaznamenal vysokou poptávku po iPhonu 13 a Xiaomi profitovalo z uvedení řady Redmi Note 11. Podle analytiků Canalysu evropský trh se smartphony v prvním kvartálu poklesl zejména kvůli nízké poptávce v Rusku a na Ukrajině, kde se dodávky snížily o 31, resp. 51 %. I s ohledem na stoupající inflaci prý bude příštích několik kvartálů pro evropský smartphonový trh představovat skutečný test.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.