Zavřít reklamu

Vlajkové telefony a tablety Samsung Galaxy nabízejí lepší kvalitu videa než zařízení střední třídy, a to nejen proto, že mají nejlepší AMOLED displeje, ale také díky funkci nazvané Jas videa. Podle oficiálního popisu Samsungu tato funkce dočasně zvýší při sledování videí jas obrazovky a učiní barvy živějšími. 

Co to znamená? Jednoduše to, že když se budete ve svém zařízení dívat na nějaký videoobsah, který je příliš tmavý, tak jej zařízení zesvětlí tak, aby vám neunikly žádné detaily. Samsung se ale nezmiňuje o tom, že je tato pokročilá funkce k dispozici pouze pro jeho vlajková zařízení. Například v telefonu Galaxy S21 FE 5G ji s Androidem 12 a One UI 4.1 nenajdete, proto byl tento návod psán se zařízením Galaxy S22 Ultra s Androidem 12 a One UI 4.1.

V zařízeních je přitom funkce přítomna již od One UI 4. Stojí však za zmínku, že podobná funkce s názvem Video Enhancer byla k dispozici už ve starších verzích One UI spojeném s Androidem 7.0 Nougat, než ji společnost Samsung plošně odstranila. 

Jak zapnout funkci Jas videa 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Rozšířené funkce. 
  • Sjeďte níže a vyberte nabídku Jas videa. 
  • Zde si zvolte, zda chcete používat režim Normální nebo Jasný. 

Jedním z nejlepších aspektů této funkce je, že ji lze individuálně zapnout nebo vypnout pro různé aplikace pro přehrávání videa nebo jeho streamování. Pokud potřebujete přirozenější barevnou paletu pro některé video aplikace, ale ne pro jiné, můžete klepnout na přepínač přiřazený k jednotlivým titulům v seznamu a jasný režim aktivovat nebo naopak deaktivovat. Je totiž pravda, že v určitých scénách pak můžete mít obraz přepálený. 

Související články

Dnes nejčtenější

.