Zavřít reklamu

Loni založená společnost Nothing, které šéfuje jeden ze zakladatelů čínského výrobce smartphonů OnePlus Carl Pei, již nějakou dobu pracuje na svém prvním telefonu. Nyní o něm Pei v rozhovoru pro web Wallpaper prozradil několik zajímavých detailů. Tím prvním je to, že smartphone s názvem Nothing Phone 1 bude mít průhlednou zadní stranu. Zdá se, že tento prvek je pro společnost zásadní, neboť i její sluchátka Nothing ear 1 měla průhledný design.

Telefon bude kromě toho disponovat bezdrátovým nabíjením, jeho výkon si však Pei nechal pro sebe. Otázkou také je, jestli bude podporováno reverzní bezdrátové nabíjení. Pei se nechal také slyšet, že rám smartphonu bude vyroben z recyklovaného hliníku, záda ale asi budou spíše plastová než skleněná a prozradil rovněž, kdy bude představen. Bude to prý již v létě. Podle webu Allround PC to bude přesně 21. července.

Již dříve společnost odhalila, že Nothing Phone 1 bude pohánět čip Snapdragon, jaký přesně, však nerozvedla. Lze nicméně předpokládat, že půjde o Snapdragon 8 Gen 1 nebo o jeho před pár dny představenou „pluskovou“ verzi. Telefon bude dostupný i v Evropě a jeho cena se bude údajně pohybovat kolem 500 eur (zhruba 12 300 Kč). Tvůrci však o telefonu říkají, že má jít o největší evoluci na smartphonovém trhu od uvedení prvního iPhonu. Cíle to tedy nejsou malé, tak jen aby se nespálili.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.