Zavřít reklamu

Tak je to oficiální. Společnost Xiaomi představila další generaci svého nejoblíbenějšího fitness náramku. Design Xiaomi Mi Band 7 nijak výrazně nemění form faktor zajetý v minulých letech, jenže Mi Band si zákazníci nekupují kvůli vzhledu, ale kvůli funkcím. 

Víceméně se potvrdily známé úniky. Přítomen je tedy 1,62“ AMOLED displej, který tak oproti předchozí verzi narostl o 25 %. Zvětšovala se i baterie, která je naopak větší o závratných 44 % a má tak hodnotu 180 mAh. Znamená to, že bude vašemu náramku dodávat šťávu na 14 dní. Sportovní aktivitu pak můžete měřit u více jak stovky sportů.

Kontinuální okysličení krve 

Výrobce však vylepšil měření okysličení krve, kdy jej tato funkce měří kontinuálně a při poklesu pod 90 % vás upozorní notifikací. Samozřejmostí je voděodolnost do 50 m. Zajímavá je i kalkulačka tréninkového zatížení, kterou zařízení počítá z posledních sedmi dní a jejím úkolem je, aby vám pomáhala s odpočinkem a regenerací. Má ale pomáhat i s hubnutím nebo nabíráním svalové hmoty. Zajímavostí je hlasová asistentka Xiao AI. Náramek bude dostupný ve dvou verzích, tedy s NFC nebo bez něho. Xiaomi Pay je však dostupné i u nás a některé banky jej již podporují.

Vše ostatní přejímá novinka z předchozích verzích. Díky doprovodné aplikaci půjde propojit jak se zařízeními Android, tak s iPhony. V prvním případě je podmínkou verze 6.0, ve druhém iOS 10.0. Xiaomi tak míří poměrně do historie a chce své zařízení poskytnout co nejvíce potencionálním uživatelům. A i proto je tato řada tak úspěšná. 

Protože Xiaomi Mi Band 7 byl už oficiálně představen, zmínil výrobce i ceny náramku. Za verzi bez NFC v Číně zaplatíte cca 840 Kč, to tedy bez daně a dalších poplatků. Verze s NFC by vás vyšla na 940 Kč, a to opět bez daně a poplatků. Až se novinka dostane i k nám, jako že by se tak mělo stát během léta, měly by se ceny pohybovat kolem 1 190 Kč respektive 1 290 Kč.

Xiaomi Mi Band 7 půjde objednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.