Zavřít reklamu

Netflix možná rozšíří své působení v oblasti živého vysílání. Podle zprávy serveru Deadline pracuje tato největší video streamující platforma světa na možnosti živého vysílání stand-up speciálů a dalšího obsahu živě. Paradoxně tím popře svůj smysl videa na vyžádání. 

Jak Deadline upozornil, podpora livestreamů by mohla Netflixu otevřít možnost vysílat živá setkání, jako tomu bylo případě reality show Selling Sunset, a také se tím samozřejmě otevírají vrátka pro živé hlasování v soutěžních pořadech. Netflix by pak tuto funkci mohl využít také k vysílání živých komediálních speciálů svých sérií. Co na tom, že to popírá i označení služby VOD, tedy video on demand či video na vyžádání. Možná tak zase budeme v daný čas sedět na našich gaučích a čekat, až začne náš oblíbený pořad. Tak jako tomu bylo právě před příchodem těchto služeb.

Ostatně platforma již má za sebou svůj vůbec první živý a komediální festival nazvaný Netflix Is a Joke Fest. Akce v Los Angeles trvala několik dní a vystoupilo na ní více než 130 populárních komiků, včetně Aliho Wonga, Billa Burra, Jerryho Seinfelda, Johna Mulaneyho a dalších. Netflix začne vysílat některá z vystoupení, která na akci natočil, koncem tohoto května a v červnu, ale možnost živého vysílání by mohla uživatelům přítomných ve svých domovech umožnit sledovat pořady už v jejich průběhu. O chystané funkci se toho samozřejmě zatím moc neví, stejně jako to, jestli by takto vysílané pořady byly dostupné celosvětově, nebo jen pro region, ve kterém vznikají. V takovém případě by samozřejmě byly bez titulků.

Disney+, tedy jeden z největších konkurentů Netflixu, se již ale do živých přenosů pustil. V únoru vysílal přímý přenos předávání Oscarů, což byla pro tuto službu premiéra. Stala se také novým „domovem“ taneční soutěže celebrit Dancing With the Stars, která má na platformě debutovat jako živě vysílaná série někdy později v tomto roce. 

V poslední zprávě o výsledcích společnosti Netflix se uvádí, že streamovací služba poprvé po více než deseti letech ztratila předplatitele, zatímco službě Disney+ se v prvním čtvrtletí roku 2022 podařilo získat 7,9 milionu nových uživatelů. Aby Netflix s poklesem příjmů a počtu předplatitelů patřičně bojoval, naznačil i potenciální omezení sdílení hesel, a také přidání levnější možnosti streamování podporovaného reklamou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.