Zavřít reklamu

Lidé mají na Bixbyho různé názory. Pokud používáte novější telefony Samsung Galaxy a s hlasovým asistentem výrobce si příliš nerozumíte, máme pro vás dobrou zprávu: můžete jej zcela vypnout. K tomu, jak vypnout Bixby na zařízeních Samsung stačí pokračovat podle následujícího návodu. 

Tyto tipy platí pro všechna zařízení Samsung Galaxy od modelu Note 10 a novější, protože nemají pro Bixbyho vyhrazená tlačítka. Zařízení, jako jsou Samsung Galaxy S8, S9, S10, Note 8 a Note 9 však mají vlastní vyhrazené tlačítko pro aktivaci hlasového asistenta Samsungu a nelze jej tedy zcela deaktivovat. Tento návod byl tvořen na telefonu Samsung Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.1.

Jak vypnout Bixby na postranním tlačítku 

Novější telefony Samsungu mají obvykle jen tři tlačítka. Dvě pro ovládání hlasitosti, které mohou být fyzicky spojeno v jedno a druhé, které rozsvěcí a zhasíná, tedy odemyká a zamyká, displej. Když jej ale dlouze podržíte, tak ve výchozím nastavení spouští hlasového asistenta Bixby.

  • Otevřete Nastavení. 
  • Vyberte Rozšířené funkce. 
  • Zde zvolte Boční tlačítko. 
  • V sekci Stisknout a držet se zde překlikněte z Probudit Bixby na Menu Vypnout. 

Následně, když tedy déle podržíte boční tlačítko, zobrazí se vám dialog k vypnutí zařízení, jeho restartování nebo zde uvidíte nabídku Tísňový režim. Změnu funkce tlačítka můžete provést i přes panel rychlých nabídek, kde vpravo nahoře zvolíte ikonu vypnutí. Zobrazí se vám totiž stejný dialog, který obsahuje i možnost přesměrování se do nabídky určení bočního tlačítka.

Jak vypnout detekci „Hi Bixby“ 

Stejně jako Asistent Google poslouchá na „Hey Google“, poslouchá Bixby příkaz „Hi Bixby“. Je to poměrně unikátně znějící fráze, takže ji pravděpodobně omylem nikdy neřeknete – pokud ji však chcete vypnout, samozřejmě můžete.

  • Otevřete aplikaci Bixby. 
  • Klepněte na postranní nabídku tří linek. 
  • Vyberte ikonu Nastavení. 
  • Vypněte volbu hlasového vzbuzení (Voice wake-up). 

Bixby nefunguje, pokud nejste přihlášeni k účtu Samsung, takže pokud nepoužíváte žádné další funkce specifické pro Samsung zařízení, můžete se prostě odhlásit. To uděláte v Nastavení úplně nahoře, kde je přítomna nabídka Samsung account. 

Související články

Dnes nejčtenější

.