Zavřít reklamu

Do prodeje dnes vstoupí již sedmá generace globálně populárního chytrého náramku společnosti Xiaomi Mi Band. Přesněji řečeno zatím v Číně. Tradičně se bude nabízet ve standardní verzi a ve verzi s NFC.

V tuto chvíli není známo, za kolik se bude Mi Band 7 v Číně prodávat, jeho předchůdce se však ve standardní verzi prodával za 230 a ve verzi s NFC za 280 jüanů. V Evropě stál 45, resp. 55 eur (zhruba 1 100 a 1 400 Kč). Lze očekávat, že novinka bude stát „plus minus“ stejně.

Nová generace chytrého náramku slibuje řadu vylepšení, z nichž to nejviditelnější je větší displej. Zařízení má konkrétně úhlopříčku 1,62 palců, což je o 0,06 palců více, než má displej „šestky“. Podle Xiaomi se využitelná plocha obrazovky zvětšila o čtvrtinu, což prý usnadní kontrolu údajů o zdraví a cvičení. Vylepšení se dočkalo i sledování okysličení krve (SpO2). Náramek nyní monitoruje hodnoty SpO2 celý den a zavibruje, pokud spadnou pod 90 %. To by mohlo uživatelům pomoci vypořádat se například s chrápáním nebo spánkovou apnoe.

Náramek se také chlubí kalkulačkou tréninkové zátěže vycházející z metabolického ukazatele EPOC (Excess Post-exercise Oxygen Consumption), vypočítaného z posledních 7 dní. Kalkulačka uživateli poradí, jak moc by měl odpočívat, aby se z tréninku zotavil, a poslouží také jako průvodce pro nabrání svalů nebo shození tuků. Podle neoficiálních zpráv bude Mi Band 7 také disponovat funkcí Always-On, GPS nebo chytrými alarmy. V tuto chvíli není známo, kdy se novinka dostane na mezinárodní trhy, lze však předpokládat, že nějaký ten měsíc si na ni počkáme. Xiaomi se také pochlubilo, že po celém světě se již prodalo více než 140 milionů jeho chytrých náramků.

Chytrá řešení společnosti Xiaomi koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.