Zavřít reklamu

Aplikace Fotky Google je dostupná na všech smartphonech s Androidem, včetně telefonů Galaxy. Je to globálně populární služba, která toho nabízí hodně, nicméně jí dlouho chyběla velmi základní funkce. Neumožňovala totiž mazat snímky přímo z alb. To se nyní konečně mění, i když to má menší háček.

Možnost mazat fotky přímo z alb je již dlouho dostupná ve webové verzi Fotek Google. Androidová verze ji však postrádala. Pokud jste chtěli vymazat snímky z alba, museli jste je z něj nejprve odstranit (pomocí tlačítka „Odebrat z alba“), poté je vyhledat v knihovně a následně je odsud smazat.

To už nyní naštěstí neplatí, neboť Google mazání fotek (či videí) z alba v androidové verzi v tichosti umožnil (konkrétně prostřednictvím tlačítka „Move to trash“, umístěného vpravo nahoře). S jedním „ale“: tato možnost se týká pouze soukromých alb. U sdílených alb je stále nutné procházet výše zmíněným zdlouhavým procesem. Není jasné, proč Google tento prvek opomněl, když iOS verze toto již dlouho umožňuje. Doufejme, že je to skutečně jen opominutí a že technologický obr to brzy napraví.

Související články

Dnes nejčtenější

.