Zavřít reklamu

Google nedávno oznámil, že vyčistí Obchod Play od zastaralých aplikací pro Android, které nepodporují nejnovější funkce platformy, nebo byly dlouho zanedbávané, tedy bez patřičných aktualizací. Nová informace však zmiňuje, kolik těchto aplikací je. Čistka se má tedy týkat bez mála 900 tisíc titulů.

Analytická společnost Pixalate, kterou cituje CNET, tvrdí, že Google a Apple dohromady odstraní nebo skryjí až 1,5 milionu aplikací ze svých obchodů s aplikacemi, protože ty nebyly nejméně dva roky aktualizovány. V případě Google Play se konkrétněji jedná o přibližně 869 000 zastaralých aplikací. Ty, jak Google dříve zmínil, budou v jeho obchodě skryty a nebudou se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání pro nové stažení. Stávajících uživatelů těchto zastaralých aplikací se toto samozřejmě nijak nedotkne.

Deadline je stanoven na 1. listopadu letošního roku. Pokud tedy vývojáři nezareagují a své tituly neaktualizují, uživatelé je již v Google Play nenajdou. Už nyní je nutné aktualizovat aplikace alespoň na API 29, které odpovídá Androidu 10. Android 12 odpovídá API 31 a Android 12L API 32, na podzim s Androidem 13 přijde API 33 a k jeho vydání by tedy mělo dojít do konce října. Právě proto je deadline pro vývojáře stanoven na začátek listopadu 2022.

Související články

Dnes nejčtenější

.