Zavřít reklamu

Brněnská vývojářská společnost Amanita Design se během dlouhých let svého fungování dokázala se svými stylovými hrami proslavit po celém světě. Autoři dnes již kultovní série Samorost nebo modernějších projektů jako Chuchel a Creaks představili svůj nadcházející výtvor, opět na první pohled skvěle vypadající a znějící hádankovou adventuru Phonopolis.

Hra se bude zaobírat pro Amanitu netypicky seriózními tématy. Phonopolis se odehrává ve stejnojmenném městě, které vede panovačný diktátor. Ten ovládá místní obyvatelstvo pomocí kombinace různých propagandistických taktik. Vy přitom budete v kůži hlavního hrdiny Felixe jediným, kdo dokáže absolutistickému vábení odolat. Úplnou náhodou vám tak připadne za úkol zastavit diktátorův závěrečný plán, který by mu umožnil obyvatele ovládat úplně.

Phonopolis vyvíjí v Amanitě nový trojčlenný tým vývojářů. Není se proto čemu divit, když hra bude zkoušet věci, jež jsme v minulých projektech studia neviděli. Velkou novinkou bude kromě seriózních témat i namluvení hlasu vypravěče. V předešlých hrách Amanity jste totiž většinou mohli slyšet pouze bezvýznamné žvatlání. Phonopolis se kromě originálních témat bude opírat i o skvělý produkční design. Grafika se inspiruje propagandistickým uměním z meziválečného období. Hudbu bude skládat, jak už je u her studia zvykem, Floex aka Tomáš Dvořák. Datum vydání titulu je ale podle vývojářů ještě daleko. Na Androidech přitom stále čekáme na vydání nejnovější hry Amanity, a to Happy Game.

Související články

Dnes nejčtenější

.