Zavřít reklamu

Smartphony, zejména ty androidové, se za posledních několik let podstatně zvětšily. Dnes je standardem úhlopříčka větší než 6 palců, což ne každému vyhovuje. Mnoho zákazníků by uvítalo, kdyby se telefony zase pohodlně vešly do kapsy, aniž by nápadně vyčuhovaly ven. Jedním z nich je zakladatel společnosti Pebble Eric Migicovsky.

Migicovsky sepsal neformálně laděnou petici s cílem upoutat pozornost někoho, kdo vyrábí androidové smartphony, a ukázat mu, že existují zákazníci, kteří mají zájem o menší telefony než ty, které v současnosti dominují trhu. Jakkoli lze tuto iniciativu považovat za ušlechtilou, je málo pravděpodobné, že se jí dostane velké pozornosti. Výrobci smartphonů totiž na základě výzkumu trhu dobře vědí, že zákazníci prostě upřednostňují telefony s velkými úhlopříčkami. To, že tomu tak skutečně je, dokládá i komerční neúspěch iPhonu 12 mini (a 13 mini), který má na dnešní dobu opravdu malý displej, to konkrétně ten s velikostí 5,4 palců.

Migicovsky se nechal slyšet, že i kdyby jeho petice ze strany výrobců smartphonů nevzbudila zájem, možná by mohla vést ke vzniku crowfundingové kampaně za vytvoření menšího androidového smartphonu. To se však zdá krajně nepravděpodobné, protože za takovouto kampaní by musel stát někdo, kdo má s výrobou smartphonů zkušenosti.

A co vy? Smýšlíte podobně jako Migicovsky, nebo se vám současný trend zvětšování úhlopříček smartphonů zamlouvá? Dejte nám vědět v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější

.